pro rodiče

Na některé věci škola prostě děti nepřipraví a přitom to můžou být ty nejdůležitější. Patří mezi ně odpovědné hospodaření s penězi. Přesně od toho je tu naše služba biip. Učí bezpečně používat platební kartu, umí poradit, pochválit, motivuje k šetření a dává rodičům i dětem dokonalý přehled.

chytré řešení kapesného

Ušetřete si starosti

Naučte děti zacházet s platební kartou s minimálním rizikem. Kapesné už neztratí, a kdyby ho utrácely za hlouposti, dozvíte se to. Připomeneme vám taky, když na kapesné zapomenete.

jednoduchý přehled

Buďte v obraze

Jednoduše na webu i v mobilu zjistíte, kolik, kdy a za co vaše dítě utratilo. Rozhodně by nemělo být tabu si o tom pak promluvit. Sami také určujete, kolik peněz budete na chytré kapesné biip posílat.

finanční zodpovědnost

Učíme děti zacházet s penězi

Nevýhodné půjčky? Exekuce? Osobní bankroty? Samozřejmě vašim dětem teď nic takového nehrozí. Ale umět si věci spočítat, vyhodnotit, na co mám a na co ne, to se můžou učit už teď s naší mobilní aplikací. Uvědomí si hodnotu peněz, naučí se šetřit a zodpovědně o nich přemýšlet.

chytrá upozornění

Abyste se nedivili

O každém dobití biip karty budete informováni emailem. Budeme vám posílat také měsíční přehled. Vaše dítě se bude učit finanční nezávislosti, vše ale budete mít pod dokonalou kontrolou.

bezpečnost a kontrola

Pro váš klid v každém okamžiku

Nižší limity jsou pojistkou, aby při ztrátě nebo krádeži karty nezmizela také větší částka peněz. Můžete okamžitě a trvale zakázat kterýkoliv typ platby, ať už na internetu nebo výběr z bankomatu. A některé věci, jako alkohol, tabák či kredit do hracího automatu si vaše dítě s kartou biip prostě nekoupí.

bez vázanosti na banku

Účet ke kartě nepotřebujete

Žádné smlouvy, výpovědní lhůty, cesty na přepážku, složité vyplňování formulářů, podpisy. Všechno, co je třeba, vyřídíte u nás na webu. Ten vám bude stačit také k zadání všech změn a přehledu o zůstatku a platbách.

porovnejte

Podívejte se v přehledné tabulce, jaké výhody má naše služba biip proti bežné platební kartě. Kombinace platební karty s webovou a mobilní aplikací je pohodlná, levná, bezpečná, učí dítě zodpovědnému zacházení s penězi a brání mu v nákupech zboží pro dospělé. Máte maximální přehled a sami si určíte, jaký typ transakcí povolíte či zakážete.

 

biip

Běžná platební karta

Jak ji dostanete objednáte na webu, doručí ji pošta musíte do banky
Co k tomu potřebujete nic účet a smlouvu
Jaké jsou poplatky za používání? pokud budete využívat nejširší síť bankomatů v České republice, tak žádné záleží na daném bankovním ústavu a typu účtu
Dá se s ní vybírat z bankomatu? ano, ale můžete to jednoduše vypnout ano
Dá se s ní platit v obchodě? ano ano
Dá se s ní platit na webu? ano, ale můžete to jednoduše vypnout ano
Má limit? ano, speciálně nastavený pro děti ano
Jaký máte přehled? chodí vám upozornění a vše jednoduše vidíte v aplikaci dostáváte klasický měsíční výpis
Je bezkontaktní? ano ano
Co nabízí navíc? Mobilní a webovou aplikaci:
  • pro dokonalý přehled
  • pro nastavení podle potřeb vašeho dítěte
  • se spoustou užitečných tipů pro bezpečné placení
  • zábavně učí děti hospodařit s penězi
×

Jak učit děti hospodařit

Zdravý vztah k penězům je podle odborníků třeba kultivovat už od mala. Cíl je jednoduchý, děti si musí uvědomit jejich hodnotu. A k tomu jim pomůže následujících pět věcí.

Práce

Už od mala by měly děti pomáhat rodičům. Jakmile jim to věk dovoluje, měly by si sehnat brigádu. Je jedno jakou. Objeví zcela nový svět a uvědomí si úsilí, které stojí vydělat byť jen pár korun. Zkušenost s tvrdou manuální nebo jednotvárnou prací může být skvělou motivací ke studiu.

Spoření

Pokud váš teeneger touží po něčem dražším, ať si na to sám našetří. Obecně by měl být na svém účtu v plusu, jinak něco není v pořádku a stálo by za to si s ním o utrácení promluvit. Biip vám dodá do této diskuze ty nejlepší argumenty.

Spoluúčast

Děti pořád něco chtějí, mnohdy to v jejich pokojících vypadá jako v hračkářství, o počítačových hrách ani nemluvě. Pokud je povedete k tomu, aby se na výdajích za svoji zábavu podílely z vlastní kapsy, jsou při utrácení méně impulzivní a lépe si promyslí, co vlastně potřebují.

Otevřenost

Nebojte se o penězích s dětmi mluvit. Není to žádné tabu, naopak jedna z podstatných věcí, která ovlivní jejich život. Budují si díky tomu povědomí o hodnotách. A s tím souvisí i poslední rada.

Velkorysost

Účelem finanční výchovy není vychovat skrblíka. Chorobná závislost na penězích a sobectví jsou stejně špatné jako nezodpovědnost a rozmařilost. Peníze mohou pomáhat i ostatním a je dobře, když to děti budou od mala vědět. Dobročinnost dělá svět přívětivější. Ale je třeba mít z čeho dávat.

Máte dotaz? Napište nám.